קורונה ואתגרי אבטחת המידע

כולם מדברים על השנה האחרונה כשנה של טרנפסורמציה דיגיטלית מואצת.
המעבר לעבודה מרחוק, הלימודים בזום, הקנייה מוגברת באתרי סחר. כל אלה הפכו מחד את הפעילות היומיומית לנוחה ונגישה יותר, אך מאידך יצרו אתגרי אבטחת מידע גדולים ויצרו כר פורה להתקפות כופר ולהאקרים זדוניים.

אם אבטחת המידע היתה תמיד בראש סדר העדיפויות של מפתחי המסחר האלקטרוני, כיום היא חשובה וקריטית מתמיד: "המגיפה האיצה במהירות את אימוץ המסחר האלקטרוני. חלק ממכירות המסחר האלקטרוני גדל ב-37% מרבעון הראשון לרבעון השני של 2020 בלבד. משמעות הדבר היא שערכו של הערוץ הדיגיטלי גדל לבעלי עסק מסחרי באופן דרסטי והם, כמובן, יבקשו להגן על נכסיהם היקרים. מכיוון שהאינטראקציה עם הלקוחות עברה כעת גם ברשת, חשוב מאוד לוודא שפורטלי המסחר האלקטרוני יציבים והלקוחות מרגישים בטוחים שהנתונים שלהם מאובטחים", יואב קוטנר, מייסד ומנכ"ל אורו.

ומה לגבי המודעות של הצרכנים לסכנות הנמצאות במגמת עליה?
כ-76% מהצרכנים המקוונים רואים בפרטיות ובאבטחת נתונים גורמים בראש סדר העדיפויות בעת ההחלטה היכן לקנות: "אבטחה אינה אופציונלית. אינך יכול לסכן את כל המוניטין של המותג שלך וגם לשים את קהל הלקוחות שלך בסכנה", דמיאן לגאוויץ, CTO, Spark Solutions, Lead Tech, Spree Commerce.

 

אז בעצם מה היה לנו בשנת 2020?

ממאגרי מידע החשופים לניסיונות פישינג ותוכנות זדוניות ועד לדליפות נתונים של צד שלישי. עליית חוסר הביטחון במידע היתה ניכרת במיוחד בשנה זו. רק ברבעון הראשון של שנת 2020, נחשפו 273% יותר רשומות ביחס ל-2019. 

מיקרוסופט, 22 בינואר 2020: מאגר תמיכת לקוחות המחזיק למעלה מ -280 מיליון רשומות לקוחות של מיקרוסופט, נותר ללא הגנה באינטרנט. המאגר החשוף של מיקרוסופט חשף כתובות דוא"ל, כתובות IP ופרטי מקרה תמיכה. מיקרוסופט אומרת שמאגר המידע לא כלל מידע אישי אחר. 

זום, 14 באפריל 2020: הפרטים, האי-מיילים והסיסמאות של למעלה מ -500,000 חשבונות זום היו זמינים למכירה ברשת האפלה ובפורומי האקרים במחיר של פחות מ- $ 0.2. 

פייסבוק, 21 באפריל 2020: יותר מ-267 מיליון פרופילי פייסבוק הוצגו למכירה ברשת האפלה – כולם תמורת 600 דולר. דיווחים מקשרים בין פרופילים אלה לדליפת הנתונים שהתגלתה בדצמבר, עם PII נוסף מצורף, כולל כתובות דוא"ל. החוקרים עדיין לא בטוחים כיצד נתונים אלו נחשפו במקור.

 טוויטר, 23 ביוני 2020: שגיאה בטחונית בטוויטר גרמה למידע החשבון של המשתמשים העסקיים של חברת המדיה החברתית להישאר חשוף. מספר חשבונות העסק המושפעים לא פורסם, אך כתובות הדוא"ל של המשתמשים העסקיים, מספרי הטלפון וארבע הספרות האחרונות של מספר כרטיס האשראי שלהם נפגעו.

 

מגמת האיקומרס שפרחה השנה והחפזון בה נבנו לא מעט חנויות מסחר אלקטרוניות עשו חיים קלים לחובבי הפישינג. "חומרה פגומה היא גם וקטור התקפה בר קיימא והתלות ההולכת וגוברת של התעשייה בלימודי מכונאות, יוצרת גם חולשות חדשות. זה כבר לא מספיק כדי לבנות קיר מספיק גבוה סביב היישום שלך. אבטחה חייבת לעבור על כל הערימה שלך, ונראות היא המפתח לזיהוי והבנת איומים", פטריק זאוודזקי, CTO, סוחר מסחר.

 

איום זה עומד כנראה להשאר (לצד הקורונה שלא מתכוונת להעלם) ולכן יש להיות מוכן אליו, בצורה הטובה ביותר.
מתכננים בניית חנות מקוונת? פיתוח אפליקציה לעסק? אל תקלו ראש בסוגיות אבטחת המידע הנגזרות.

צוותי הסייבר של abra north הם חלק אינטגרלי מכל פרויקט Web, Mobile  ו-e-commerce שאנחנו מבצעים. נשמח לייעץ לכם בכל עניין.

 

 

 

תנו לעובדות לדבר: שיווק מבוסס נתונים
5 דצמבר 2021
עולם מבוסס נתונים היום בעידן של מהפכה דיגיטלית (שיש המכנים אותה המהפכה התעשייתית הרביעית), כמות הנתונים הנאספת במאגרי המידע השונים, היא עצומה. לא מדובר...
הכירו את אורלי ליברטובסקי, מנהלת פעילות הBI
5 דצמבר 2021
" BI זאת לא טכנולוגיה, זו שיטת החיים. ה-BI הופך להיות חלק משיחה במטבחון. פותחים את הבוקר עם BI, נכנסים אליו כמו לאתר חדשות"...
מרקטפלייס ומגמת המסחר האלקטרוני החברתי בשנת 2020-2021
10 נובמבר 2021
מה זה מסחר חברתי? מסחר חברתי נופל תחת מטריית ה-e-Commerce הגדולה יותר, ומתייחס לחווית הקנייה של הצרכן המתרחשת ישירות בפלטפורמת המדיה החברתית. זה כולל...