רוית בר נור, Head of UX and Product Design

הכירו את רוית בר נור, Head of UX and Product Design שלנו!

רוית בעלת יותר מ-20 שנות ניסיון בתחום (!), היא התחילה את דרכה המקצועית כמעצבת- UI ומהר מאוד התאהבה בתחום ה-UX,  כשהבינה שמה שהכי מעניין אותה זה לא האסתטיקה, אלא השמישות: לא- "איך זה נראה״, אלא- "למה זה נראה כך״.
היא בת 52, במקור מקיבוץ שמיר וכיום חיה שם עם בתה אורי. בין השאר, רוית היא מנטורית בתכנית ההאצה העולמית של גוגל ומלווה של סטרטאפים בתכניות מקומיות שונות.
את תהליכי ה-UX  היא משווה לארכיטקטורה: "כולנו יודעים שלבית צריכים להיות קירות גג ודלת, אבל האם צריך גם חלונות, כיווני אוויר ונקודות חשמל, ואיך הכי נכון למקם אותם? אלה הם הפרטים שעושים את ההבדל בין בית פרקטי, שנעים ונוח לגור בו, לבין מבנה רנדומלי".
תפקיד ה-UX לדבריה, הוא לתכנן ממשק פרקטי, ידידותי ונוח, שישיג עבור העסק את המטרות שהוגדרו למוצר. הדרך לשם עוברת במרכזי הרגש של המשתמשים: ״אם אני מצליחה לגרום למשתמשים להרגיש משהו כלפי המוצר ואם הרגש הזה מייצר חוויה שמניעה את המשתמשים לעבר המטרות שהצבתי, הרי שעשיתי את עבודתי נאמנה.״

 

איך את מגדירה UX מצוין? 

"חווית משתמש מצוינת היא חוויה שמייצרת ערך. לא מדובר דווקא בכיף, או מגניבות, או תחכום על-חלל, אלא בתחושה שקיבלת את מה שביקשת לקבל, אבל הכי טוב שאפשר. למשל – אם באת לקנות מלפפונים, אין בעיה למכור לך מלפפונים, השאלה היא כמה זמן יידרש ממך לביצוע הפעולה הפשוטה הזאת, כמה משאבים נפשיים תצטרכי להשקיע בה, והאם נוכל להצמיד לה ערך מוסף שלא בהכרח הגדרת לעצמך מראש, אבל כשתפגשי בו – תדעי שהוא נכון לך.
אם הצלחנו לאפשר לך לקנות את המלפפונים שלך יותר מהר משהיית קונה בסופר, להשקיע בכך פחות משאבים (למשל לא לקום מהספה לצורך הקניה הזאת), לעשות זאת בנינוחות ובתחושת ביטחון מלאה (בלי תסכולים ובלי חשש לגבי בטיחות אמצעי התשלום שלך, למשל) ועוד הצענו לך כמה מוצרים משלימים שתוכלי להוסיף בקליק, או מתכון מנצח לצזיקי, הרי שהעשרנו את חוויית הקניה שלך והרחבנו אותה, בלי כל מאמץ מצדך. עכשיו קחי את העקרונות האלה ותמתחי אותם לכל כיוון שתרצי: הפעלת מערכות השקיה חכמות, מסחר במטבעות וירטואליים, תקשורת פנים ארגונית, ניהול רצפת ייצור או תפעול מערכות מציאות מועשרת בחדר ניתוח. אותם עקרונות עובדים בכל מקום".

 

טיפ לסיום?

  1. אל תפחדו לשנות. השינוי הוא מנוע הקידמה ועל אף החשש הטבעי שלנו מפני שינוי – אין כמעט תהליך משמעותי, בחיים האישיים והארגוניים, שאינו מכיל כמות נדיבה של שינויים מבורכים.
  2. המלצת קריאה: אם כבר דיברנו על שינויים, העולם שלנו משתנה בקצבים מטורפים. אין לאף אחד סיכוי להכיל את כל מה שקורה ומשתנה בכל עת, אבל חשוב מאד להשאר מעודכנים ולהכיר לפחות את המגמות המשמעותיות של התפתחות ושינוי בעולם הטכנולוגי. אני ממליצה לעקוב אחרי קבוצת פייסבוק שנקראת ״עליית המכונות״. זו קבוצה שמרכזת את ההתפתחויות הכי חדשניות, מרכזיות ומתקדמות בטכנולוגיה העולמית. כל יום פוסט חדש ומעולה. שווה לפתוח ככה את הבוקר ואף אחד לא יוכל להתקיל אתכם יותר עם שמות כמו GAN או GPT-3.
תנו לעובדות לדבר: שיווק מבוסס נתונים
5 דצמבר 2021
עולם מבוסס נתונים היום בעידן של מהפכה דיגיטלית (שיש המכנים אותה המהפכה התעשייתית הרביעית), כמות הנתונים הנאספת במאגרי המידע השונים, היא עצומה. לא מדובר...
הכירו את אורלי ליברטובסקי, מנהלת פעילות הBI
5 דצמבר 2021
" BI זאת לא טכנולוגיה, זו שיטת החיים. ה-BI הופך להיות חלק משיחה במטבחון. פותחים את הבוקר עם BI, נכנסים אליו כמו לאתר חדשות"...
מרקטפלייס ומגמת המסחר האלקטרוני החברתי בשנת 2020-2021
10 נובמבר 2021
מה זה מסחר חברתי? מסחר חברתי נופל תחת מטריית ה-e-Commerce הגדולה יותר, ומתייחס לחווית הקנייה של הצרכן המתרחשת ישירות בפלטפורמת המדיה החברתית. זה כולל...