תנו לעובדות לדבר: שיווק מבוסס נתונים

עולם מבוסס נתונים

היום בעידן של מהפכה דיגיטלית (שיש המכנים אותה המהפכה התעשייתית הרביעית), כמות הנתונים הנאספת במאגרי המידע השונים, היא עצומה.

לא מדובר עוד בנתונים מסוג אחד, המגיעים ממסמכים וטבלאות מסודרים, אלא מממגוון עצום של פורמטים, אשר אינם מאורגנים בשיטה מסוימת ונאגרים בהיקף כה רחב שאף כלי ניהול נתונים מסורתי אינו יכול לאחסן או לעבד אותם בקלות.

מידע כזה בכמות כזו נקרא ביג דאטה ובשנים האחרונות נכנסו לתמונה פריצות דרך טכנולוגיות רבות בתחומי החומרה, מערכות המידע וכלי עיבוד הנתונים המאפשרות טיפול בנתונים אלה.

היכולת הקיימת כיום למיין ולסנן את מכלול הנתונים הנאספים ובהמשך לנתח ולזהות מגמות ודפוסים, מאפשרת לארגונים ועסקים לגזור מסקנות תפעוליות, להבין את השוק בו הם פועלים, את קהל הצרכנים ואת צורת ההתנהלות.

החלטות עסקיות רבות הן היום מבוססות נתונים והן מקצרות את זמן התגובה של החברות לשינוים והתפתחויות ומייעלות את ההתנהלות השוטפת.

 

שיווק מבוסס נתונים

גם עולם השיווק הפך להיות מבוסס נתונים באופן המייעל את ביצועי החברות מבחינה שיווקית ומשפר את חווית הלקוחות.

במילים אחרות, תובנות מועילות הקשורות להתנהגות צרכנית נחלצות באמצעות מערכות נתונים גדולות, על מנת לחזות התנהגות צרכנים לגבי מוצרים חדשים וכדומה. שיווק זה מתגלה כאסטרטגיה המועדפת ביותר כיום ליצירת חוויות צרכניות מותאמות אישית וברמת רלוונטיות גבוהה עבור קהל היעד והלקוחות.

גם יכולות ניהול קשרי הלקוחות (CRM) של ימינו הן החזקות ביותר שהיו אי פעם.

אם בעבר בעבר המסרים השיווקיים היו מועברים לכלל הלקוחות בצורה אחידה, היום המסרים פרסונליים ומותאמים אישית לכל לקוח. טכנולוגיה זו, הממוקדת ומותאמת אישית ברמת הפרסום, שדרגה משמעותית את הסטנדרט השיווקי בעולם הדיגיטל.

שיווק מונע נתונים (Data Driven Marketing) הוא היום האפקטיבי והמבוקש ביותר והוא מאפשר את הערך המוסף הפרסונלי ואת הרלוונטיות של הפרסום – לקהל היעד.

 

באיזה נתונים משתמשים בשיווק מבוסס נתונים?

קודם כל באמצעות ניתוח הפעילות המקוונת של המשתמש.

דוגמא ראשונה היא שימוש בעוגיות (Cookies) בדפדפן. מידע הנאגר אודות הגולש באתרי האינטרנט, כמו קליקים על דפים, הורדות ושמירת העדפות המשתמש. העוגייה נוצרת על ידי השרת, מועברת לדפדפן ונשמרת על ידיו בזיכרון המחשב. כך, בכל פעם שהדפדפן יוצר קשר עם השרת, מזהה השרת את המשתמש ומאחזר מידע לגביו.

כלים נוספים לאגירת נתונים אודות המשתמשים יהיו הגוגל אופטימייז (Google Optimize), והגוגל אדוורדס (Google Adword). הגוגל אופטימייז מציע עריכת ניסוי אוטומטי על קהל היעד ללא כל התערבות מתכנת או איש פיתוח, על מנת לשפר את התוצאות העיסקיות. כמו למשל יצירת מספר מודעות, ובדיקת ההיענות  לכל מודעה. מודעה המעוררת מעורבות דולה יותר מסומנת ככזו המביאה לביצועים יותר טובים.

 

לסיכום

מה הופך את שיטת השיווק מבוסס הנתונים לשיטה מועדפת ופופולרית כל כך כיום?

  1. המסרים המותאמים אישית מאפשרים לחברה לשמור על קשר בעל ערך עם לקוחותיה. 
  2. בעת פיתוח מוצרים ניתן לענות על הצורך המדוייק של הלקוח ובכך לגרום למוצר להצליח.
  3. שיווק מבוסס נתונים מאפשר לעסק לא רק לשרוד, אלא לשמר הצלחות וגם לצמוח.

 

רוצים לשפר ולשדרג את מערך השיווק שלכם בארגון? להכניס כלים חדשים ולמקסם את הנתונים הקיימים אצלכם בכל מקרה?

פנו אלינו והמומחים שלנו ישמחו לבחון איזה טכנולוגיה תתאים לצרכיכם.

הכירו את אורלי ליברטובסקי, מנהלת פעילות הBI
5 דצמבר 2021
" BI זאת לא טכנולוגיה, זו שיטת החיים. ה-BI הופך להיות חלק משיחה במטבחון. פותחים את הבוקר עם BI, נכנסים אליו כמו לאתר חדשות"...
מרקטפלייס ומגמת המסחר האלקטרוני החברתי בשנת 2020-2021
10 נובמבר 2021
מה זה מסחר חברתי? מסחר חברתי נופל תחת מטריית ה-e-Commerce הגדולה יותר, ומתייחס לחווית הקנייה של הצרכן המתרחשת ישירות בפלטפורמת המדיה החברתית. זה כולל...
קורונה ואתגרי אבטחת המידע
22 אוקטובר 2021
כולם מדברים על השנה האחרונה כשנה של טרנפסורמציה דיגיטלית מואצת. המעבר לעבודה מרחוק, הלימודים בזום, הקנייה מוגברת באתרי סחר. כל אלה הפכו מחד את...