הכירו את אורלי ליברטובסקי, מנהלת פעילות הBI

" BI זאת לא טכנולוגיה, זו שיטת החיים. ה-BI הופך להיות חלק משיחה במטבחון. פותחים את הבוקר עם BI, נכנסים אליו כמו לאתר חדשות"

BI או בשמו המלא 'בינה עסקית', הוא מושג מוכר ושגור. אך למרות זאת קיימים ארגונים רבים שמהססים להכנס לפרויקט BI. "בעיניי אפשר להשוות ארגון ללא BI לשעון ללא דופק!".
כל מי שרץ להנאתו יודע שבלי שעון לא ניתן לשפר ביצועים או לפקח על הדופק. השעון מאפשר להגיב בזמן אמת, להגביר או להאט ריצה בהתאם למצבך או חלילה לעצור במקרה של התראת השעון על סכנה בריאותית ממשית. אותו דבר בארגון ללא BI. הBI הוא השעון דופק ובלעדיו אין הארגון יודע מה מצבו ביחס למדדים שהוגדרו למעקב ושיפור, התגובה אינה צמודה לתוצאה בזמן אמת והארגון נושא בתוצאות בהתאם לכך, לעתים מאוחר מדי.

לארגון שחושב ליישם  BI,  חשוב לעשות את זה נכון!
תתחילו בחשיבה מדויקת של מה אתם רוצים לשפר בארגון, או פשוט תגדירו את היעדים לתקופה הקרובה. לאחר מכן תמשיכו בחשיבה איך מודדים את השיפור או את היעד ואיזה נתונים נדרשים לכך. תהליך כזה כשהוא מנוהל נכון, ישיג מפרויקט ה-BI את התועלת המרבית וייקח את הארגון כמה צעדים קדימה.
אצלנו בAnagal next תקבלו מעטפת תומכת לתהליך יישום ה-BI, מתוך ניסיון רב ביישום פרויקטים בתעשייה וארגוני שירות ומסחר. אנו נוכל להיות שותפים מלאים בהגדרת תהליכים המדידה המתאימים ליעדי הארגון שלכם ולתפור את הפתרון של ה-BI באופן מדויק ופרואקיבי.

 

מאיפה מתחילים?

פעמים רבות ארגונים נכנסים לפרויקט BI רחב היקף, ורוצים לקבל הצעה מקיפה וכדומה. אך אני מאמינה בתהליך אג'ילי (Agile) ב-BI (סבבי פיתוח קצרים וכל אחד מרחיב את הקודם) ולזה כמה סיבות:

  • :QuickWin הנאה מפירות ה-BI כמה שיותר מהר.
  • אפשרות הארגון בהתנסות ושיפור הדרישות בכל סבב וסבב
  • גמישות. כיוון שקצב השינויים בארגונים הולך וגדל, רצוי שהזמן בין האפיון לסיום הפיתוח יהיה כזה שהאפיון יהיה רלוונטי ביום סיום הפיתוח, הדבר מובטח בסבבי קצרים וממוקדים.

אצלנו בענאגל פיתחנו מתודולוגיה שמאפשר הרחבה הדרגתית של יישום BI בצורה מובנת ומודולרית. הלקוחות שלנו מקבלים פתרון עדכני משקף את התהליכים הארגוניים כל הזמן, במינימום זמן שינויים. רמת המעורבות של המשתמשים באפיון הינה מלאה וממוקדות והתוצאות בהתאם לכך.
ואיך תדעו שהשגתם את המטרה?  יש לכך לא מעט סימנים. ראשית כמה מדדים בסיסיים:

  • קיצור זמן תגובה (רואים את הנתונים ומגיבים מהר)
  • קבלת החלטות מבוססת נתונים (דיון מנהלים מול נתונים בזמן אמת)
  • כל אחד בארגון רואה אותה תמונה ומודד את עצמו מול היעדים
  • שיפור והשגת יעדים

גם לארגונים שכבר יישמו מערכת BI אנו יכולים להמליץ לבחון את התוצאות ולבדוק האם מערכת BI תומכת את היעדים שלכם. אם רמת השימוש ב-BI יורדת, כנראה שיש היבטים חדשים שלא מקבלים מענה ב-BI וכל הארגון מפסיד.

 

קצב תגובה, שיתוף ומכוונות מטרה

ולבסוף לכל אוהבי האקסל שבינינו. אין ספק שאקסל הוא כלי חזק, נוח , גמיש, מוכר לאנשים בארגון וכנראה אתם משתמים בו ביום יום. אבל תשאלו את עצמכם מה בעיה בדוחות אקסל. האם כל הארגון רואה אותה התמונה? האם הם מאפשרים להגיב מהר?

קצב התגובה, שיתוף ומכוונות המטרה זה מה שמוביל אותנו להצלחה!

תנו לעובדות לדבר: שיווק מבוסס נתונים
5 דצמבר 2021
עולם מבוסס נתונים היום בעידן של מהפכה דיגיטלית (שיש המכנים אותה המהפכה התעשייתית הרביעית), כמות הנתונים הנאספת במאגרי המידע השונים, היא עצומה. לא מדובר...
מרקטפלייס ומגמת המסחר האלקטרוני החברתי בשנת 2020-2021
10 נובמבר 2021
מה זה מסחר חברתי? מסחר חברתי נופל תחת מטריית ה-e-Commerce הגדולה יותר, ומתייחס לחווית הקנייה של הצרכן המתרחשת ישירות בפלטפורמת המדיה החברתית. זה כולל...
קורונה ואתגרי אבטחת המידע
22 אוקטובר 2021
כולם מדברים על השנה האחרונה כשנה של טרנפסורמציה דיגיטלית מואצת. המעבר לעבודה מרחוק, הלימודים בזום, הקנייה מוגברת באתרי סחר. כל אלה הפכו מחד את...